Fluid Circle na konferencji Agile w Biznesie – Grudzień 2012

W dniach 6-7 grudnia odbyła się konferencja Agile w Biznesie jako druga już edycja pod patronatem Computerworld Polska. Już sam opis konferencji prezentował się interesująco:

Jesteśmy obserwatorami kolejnej (r)ewolucji, która obejmuje swoim zasięgiem nie tylko światowe korporacje, ale również krajowe przedsiębiorstwa. Zachodzące zmiany są wielką szansą dla małych i średnich przedsiębiorstw, którym znacznie łatwiej się zmienić, niż mocno zhierarchizowanym kolosom.

W XX w. sprawianie przyjemności klientom nie było konieczne. Wystarczało wytwarzać towary i usługi wysokiej jakości. Dzisiaj, gdy konkurencja ma taki sam dostęp do technologii, a klienci dzięki internetowi mają w zasięgu cały rynek, celem firm i organizacji jest zachwycenie klienta.

Osiągnięcie tego celu wymaga zastąpienia zhierarchizowanej struktury samoorganizującymi się zespołami, a wielkiego planu – adaptacyjnym reagowaniem na zmieniające się oczekiwania klienta. Stąd rosnące zainteresowanie takimi koncepcjami jak Agile Management, Radical Management, Beyond Budgeting, Agile Leadership, Lean Management, Agile Enterprise, Agile Product Lifecycle Management itp.

Rozwiązania zawarte w tych koncepcjach bazują w dużej mierze na doświadczeniach Agile Development, ponieważ w tym obszarze już wcześniej borykano się z niepewnością dotycząca technologii i wymagań klientów. Rozwijające się metody pozwalają na rozpoczęcie działania bez kompletnych planów, bez kompletnych budżetów, za to z maksymalną koncentracją na dostarczeniu wartości klientowi. A dzisiaj satysfakcja klienta jest najważniejsza.

Nie zabrało gości z zagranicy, takich jak Jurgen Appelo (znany z ostatnio popularnych tematów jak Management 3.0 oraz How to Change the World), czy też John Styffe, którzy reprezentowali sieć Stoos.

Daniel Skowroński z Fluid Circle miał również zaszczyt zaprezentować temat związany z bezpośrednim, praktycznym studium przypadku wdrożenia metodyki (bądź jak inni mawiają frameworku) Scrum w organizacji naszego klienta. Mowa tutaj o grupie Gemius S.A. która zajmuje się szeroko pojętą analityką internetową. Cieszymy się bardzo, ponieważ udało nam się zaprosić do uczestnictwa w przemowie również osoby z grupy Gemius S.A. Bardzo dziękujemy Piotrowi Sadowskiemu, który pełni rolę Product Ownera w organizacji oraz Grzegorzowi Rucińskiemu, który pełni rolę Scrum Mastera w organizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z udostępnionymi slajdami z naszej prelekcji.