Pierwsze Dni Scrum

Na świecie nie brakuje informacji o Scrum. Na osoby chcące go poznać czeka mnóstwo książek, serwisów internetowych, blogów i prezentacji. Dobrych informacji jest tak dużo, że czasem trudno jest odnaleźć to, co jest najbardziej potrzebne, by rozpocząć stosowanie Scrum we własnej organizacji. Z drugiej strony nawet doświadczone zespoły często pomijają kluczowe elementy niektórych praktyk i przez to zamykają sobie drogę do pełnego wykorzystania potencjału, jaki mógłby im dać Scrum.

By osiągnąć płynność w stosowaniu Scrum nie wystarczy umieć przejść przez wszystkie kroki w kontrolowanych warunkach. Niezbędne jest też zrozumienie zasad stojących za praktykami oraz nabycie nawyków, które pozwolą utrzymać wysoki poziom pracy także pod presją niecierpliwych Klientów, upływającego czasu i nieuniknionych problemów technicznych.

Właśnie dlatego powstał cykl “Pierwsze Dni Scrum”.

Przez 6 tygodni, poczynając od 7 stycznia,  krok po kroku przejdziemy przez wszystkie elementy Scrum. Każdego dnia tygodnia przedstawimy Wam porcję teorii, z życia wziętą opowieść ilustrującą dany temat oraz ćwiczenie pozwalające uczestniczącym zespołom przybliżyć się o krok do skutecznego wykorzystania Scrum.

Czego możesz się spodziewać po Pierwszych Dniach Scrum?
Po 6 tygodniach nie staniesz sie mistrzem, ale poznasz Scrum lepiej niż czytąjac pojedyńcze posty lub książki. Wyjmiesz jednak tylko tyle ile włożysz wysiłku w wypróbowanie ćwiczeń oraz systematyczne i odważne zastosowanie tych metod we własnej pracy.

Zapraszmy do udziału!

Ćwiczenie

Zwinne zespoły nie lubią czekać bezczynnie, dlatego już dzisiaj przygotowaliśmy dla Was pierwsze zadanie!

Jeśli jesteście zespołem, który dopiero poznaje Scrum, Waszym zadaniem jest uważnie przeczytać Scrum Guide – zwięzłą definicję całej metodyki stworzona przez twórców Scrum: Jeffa Sutherlanda i Kena Schwabera.

Jeśli już stosujecie Scrum, Waszym zadaniem jest ocenić swoją implementację pod kątem Scrum Checklist‘y przygotowanej przez znanego trenera i coach’a Agile – Henrika Kniberga.

Do pobrania

Uwaga! Konkurs

Podziel się z nami opowieścią o doświadczeniach Twojego zespołu podczas 30 dni Scrum! Zespół, którego opowieść będzie najciekawsza otrzyma:

  1. Specjalnie przygotowany warsztat dopasowany do indywidualnych potrzeb zespołu (w Waszej siedzibie, jeśli w Polsce) lub miesięczny program rozwoju Scrum Master’a/Agile Coach’a (4 sesje po 2h, w zależności od lokalizacji, na żywo lub zdalnie).
  2. oraz możliwość zaprezentowania się na naszej stronie (w formie artykułu lub studium przypadku)

Do zobaczenia w styczniu!

Uaktualnienie 2012-12-30:  Polepszenie nagród w konkursie.