Konferencja Agile Management 2013

Niedawno miałem przyjemność wziąć udział w konferencji Agile Management 2013 organizowanej przez fundację Governica.

Zwinna Organizacja na AM13Najciekawszym wydarzeniem pierwszego dnia konferencji były sesje okrągłych stołów, przy których grupy zainteresowane ustalonymi wcześniej tematami dzieliły się ze sobą nawzajem swoimi doświadczeniami. Wybrane wnioski z tych sesji można znaleźć w prezentacji: “Inspiracje Agile” stanodwiącej podsumowanie wszystkich sesji.

Gwoździem programu była prezentacja Tomka Włodarka “Are we Agile yet?” opowiadająca między innymi o tym jak firmy wpadają w Scrum*pede niekontrolowany pęd ku Scrum, bo wszyscy wokół to robią  a następnie paniczną ucieczkę od Scrum, gdy okazuje się, że to ciężka praca oraz o tym co możemy zrobić zamiast tego. Pobierz slajdy z prezentacji Tomka z jego strony.

Moja własna prezentacja dotyczyła tego jak zastosować Agile by usprawnić pracę dowolnego typu zespołu (nie tylko tworzącego oprogramowanie) i całej organizacji:

Ciekawy zbiór przykładów zastosowania idei Agile w różnych kontekstach zaprezentował Piotr Burdyło z TouK. Wszystkie przytoczone przez niego przykłady opisane są w artykule “Lean i Agile nie tylko w IT” na blogu TouK.

Wszystkie prezentacje z Agile Management 2013 można pobrać ze strony konferencji.