Trzy filary Agile w trzy godziny w warszawskim Business Linku

business-linkW poprzednią środę, 29 stycznia 2014, miałem przyjemność przeprowadzić grupę kilkunastu spragnionych wiedzy uczestników przez podstawowe zasady Agile. Warsztat miał miejsce w inkubatorze przedsiębiorczości Business Link i zgodnie z tytułem obejmował trzy, gotowe do wdrożenia zasady:

  1. Obserwacja i adaptacja, czyli jak radzić sobie ze złożonymi problemami w niepewnym i szybkozmiennym środowisku.
  2. Zaangażowanie Klienta, czyli jak skupić się na dostarczaniu realnej wartości i uniknąć marnowania czasu na mniej ważne prace.
  3. Praca zespołowa, czyli jak stworzyć środowisko sprzyjające pełnemu wykorzystaniu możliwości całego zespołu.

Sądząc po reakcji, uczestnicy wynieśli z warsztatu dużo cennej wiedzy i solidną porcję motywacji do doskonalenia własnych organizacji.

Średnia ocena wyniosła 4.67 (w skali od 1 do 5, czyli ~93%) a 17 na 18 osób zadeklarowało, że poleciłoby nasze usługi. Według ankiet uczestnikom najbardziej podobały się ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy na własnej skórze odczuli działanie zasad Agile a wśród rzeczy do poprawnia przewijały się głównie prośby o jeszcze więcej ćwiczeń, więcej czasu warsztatu i więcej przydatnych materiałów.

Jeśli chcesz nauczyć się stosować Agile lub już go używasz i chcesz dowiedzieć się jak mógłbyś robić to jeszcze skuteczniej odezwij się i opowiedz nam o swojej sytuacji.

Poniżej kilka zdjęć: